Városlista
2025. július 2, szerda - Ottó

Hírek

2013. Május 13. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Házakat rongált meg a szél Szabolcsban

Házakat rongált meg a szél Szabolcsban

Csaknem hatvan házat ért kisebb-nagyobb kár, néhány pedig teljesen lakhatatlanná vált a vasárnap délutáni vihar következtében a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Vaján - közölte a térségi katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-vel. Az önkormányzat harmincnyolc embert ideiglenesen a helyi közösségi szálláson helyezett el.

Takács Judit elmondta: a viharos szél és a jégeső a kisváros négy utcájában 174 embert érintett. A nagy erőkkel a helyszínen lévő tűzoltók jelenleg a közvetlen életveszélyt próbálják elhárítani, a megrongálódott háztetők és tűzfalak visszabontásán, illetve lefóliázásán dolgoznak.
Több lakás lakhatatlanná vált, harmincnyolc embert a helyi iskolában helyeztek el. A károsodott házakat statikusok mérik fel - ismertette a hadnagy.
A katasztrófavédelmi szóvivő az MTI kérdésére megerősítette, hogy a viharban ketten megsérültek, egyiküket a mentők kórházba szállították.
A viharos erejű szél néhány lakóház tetejét letépte, a többit pedig megrongálta - mondta Tisza Sándor, a település független polgármestere az MTI-nek. Tájékoztatása szerint a tűzoltók és az önkormányzat társaságának munkatársai a tetők fóliázásán és a lakóházak eső elleni védelmén dolgoznak, a károk felmérése hétfőn kezdődhet el.
A helyzetet nehezíti, hogy a károsultak közül szinte senkinek nincs biztosítása - tette hozzá a polgármester.
A településen a rendőrség folyamatos jelenléttel biztosítja a tűzoltók munkájának zavartalanságát, illetve fokozottan ügyel a közrend- és a közbiztonság fenntartására - olvasható a police.hu oldalon.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyét vasárnap kora délután érte el a zivatarzóna. Több településen rövid idő alatt jelentős mennyiségű eső esett, amelyet viharos erejű szél, valamint helyenként borsó és cseresznye nagyságú jég kísért.

MTI Fotó: Balázs Attila

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 08:00, kedd | Belföld

KÖZGYŰLÉS ELŐTTI BESZÁMOLÓ

A képviselőtestület elfogadta a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetőjének 2024. évi beszámolóját.

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel