Hírek
2013. Február 11. 15:04, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Havazás - Visszafordítják a kamionokat az M7-esen Eszteregnyénél
A szlovéniai kamionkorlátozás miatt megtelt az M70-es autóút és az M7-es autópálya több zalai pihenőhelye, ezért Eszteregnyénél visszafordítják a teherjárműveket - közölte honlapján hétfőn a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság.
A rendőrök az M7-es autópályáról és az M70-es autóútról a pihenőhelyekre, illetve a benzinkutakhoz terelték a kamionforgalmat, de miután kora délutánra megteltek a parkolóhelyek, ezért az M7-es autópálya eszteregnyei lehajtójánál visszafordítják a teherjárműveket.
A rendőrség és a katasztrófavédelem korábban közölte: csak a szlovén rendszámú vagy a Szlovéniába árut szállító kamionokat engedik át a hatóságok a tornyiszentmiklósi és rédicsi határátkelőn. A szlovén hatóságok azért rendelték el a korlátozást, mert az Olaszországban tomboló rendkívüli havazás miatt a teherforgalom előtt lezárták az olasz-szlovén átkelőket.
A hatóságok hétfő délelőtt Somogy és Vas megyében is megkezdték a kamionok ellenőrzését, onnan csak azokat a járműveket engedik tovább Szlovénia felé, amelyek nem tranzitforgalmat bonyolítanak le.
A rendőrség közölte, hogy a személygépkocsi-forgalom továbbra is zavartalan a magyar-szlovén határon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld
A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
