Hírek
2013. Február 13. 11:52, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Havazás - Újabb utakat zártak le hóátfúvás miatt Vas megyében

Újabb alsórendű utakat zártak le hóátfúvások miatt Vas megyében - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szóvivője az MTI-vel kevéssel kedd dél előtt.
Pécsi Norbert Sándor tájékoztatása szerint lezárták a Celldömölk és Mesteri, a Mesteri és Vásárosmiske, a Celldömölk és Kemeneskápolna, a Bokodpuszta és Köcsk, a Nemeskocs és a 8429-es számú út csomópontja, valamint korábban a Pápóc és a megyehatár, a Nádasd és Őrimagyarósd, a Nádasd és Daraboshegy, valamint a Csempeszkopács és Meggyeskovácsi közötti utat.
A szóvivő közlése szerint az egész Dunántúlon továbbra is havazik, a következő órákra is intenzív hóesést jeleztek, a főutak hókásásak, latyakosak, a mellékutak pedig szinte mindenütt a letaposott hótól síkosak, nehezen járhatók.
Felhívta a figyelmet: az erősödő szél miatt bárhol lehetnek hóátfúvások, így Győr-Moson-Sopron, Vas és Zala, valamint Veszprém megyében, amennyiben nem szükséges, senki ne induljon útnak.
Balogh Nikoletta, a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivőjének tájékoztatása szerint időközben lezárták a Karkó és Jánosháza, Jánosháza és egy bekötőút, a Kemenespálfa és Kissomlyó és a Kemenessömjén és Vönöck közötti utat is.
Pathy Tivadar, a Vasi Volán Zrt. üzletág-igazgatójának tájékoztatása szerint autóbuszaik Celldömölk és Sárvár környékén egyre nehezebb körülmények között közlekednek, késésekre, esetleges járatkimaradásokra is számítani lehet.
A GYSEV Zrt. és a MÁV Zrt. információi szerint egyelőre a vonatközlekedésben csak néhány perces késéseket okoznak az időjárási körülmények.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld
KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon
A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.
2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása
Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Belföld
Az Eurostat szerint javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.