Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2015. Július 17. 07:20, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Határzár - a kerítésnek akkor van értelme, ha ellátja a funkcióját

Határzár - a kerítésnek akkor van értelme, ha ellátja a funkcióját

Egy kerítésnek akkor van értelme, ha a funkcióját el tudja látni - mondta Kovács Zoltán kormányszóvivő a déli határon épülő határzárról az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában.

A határzár mintaszakaszánál délelőtt tartott sajtótájékoztatót Hende Csaba honvédelmi miniszter, Pintér Sándor belügyminiszter és Kovács Zoltán. Elhangzott: a kivitelezés tíz-tizenkét helyszínen kezdődhet el, a munkában a honvédség kilencszáz tagja vesz részt, a határidő november 30.

A kormányszóvivő az M1-en kijelentette: elfogadhatatlan, hogy a zöldhatáron bárki kénye-kedve szerint átjárhat, pontosabban az embercsempészek segítségével átjuthat. Hozzátette, hogy ebben az évben eddig 81 ezer határsértő érkezett, ami lassan a duplája a tavalyi számnak.

Mint mondta, nemcsak Magyarországon van gond: Ausztriában tele vannak a táborok és Németország is közel jár ehhez. Hozzátette, hogy a magyar hatóságok egyelőre mindenkit el tudnak helyezni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld

Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál

A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.

2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld

Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et

A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld

Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén

Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.

2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld

Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között

Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni