Hírek
2015. Május 26. 07:25, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Határidő előtt fizette ki a Miniszterelnökség az uniós forrásokat
A Miniszterelnökség már most teljesítette az éves kifizetési terv május végi célértékét, év eleje óta 725 milliárd forint európai uniós és hazai támogatást utalt ki a pályázatok nyerteseinek.
A tárca hétfői, MTI-hez eljuttatott közleményében emlékeztetett arra, hogy 2015-ben van lehetőség utoljára felhasználni a 2007-2013-as pénzügyi ciklus forrásait, ezért is fontos, hogy mielőbb lehívják a teljes keretet.
Kimutatásaik szerint eddig 7500 milliárd forint feletti összeget fizettek eddig ki és még 700 milliárd forint áll rendelkezésre. "Minden kifizetésnek, ami a keret felett teljesül, a fedezetét a hazai költségvetés biztosítja, amelyből a kormány 2012 óta folyamatosan engedélyez túlvállalásokat" - olvasható a közleményben.
A tájékoztatás szerint a kifizetés azok után gyorsult fel, hogy a Miniszterelnökség 2012 augusztusában átvette a források kezelését a korábbi Nemzeti Fejlesztési Ügynökségtől és 2007-től a 2010-es kormányváltásig összesen 980 milliárd forintot fizetett ki a pályázóknak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 25. 07:15, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nyitott a diverzifikációra
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
A Wizz Air rendszerei a hét közepén tervezett karbantartás miatt átmenetileg leállnak
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak
Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős
2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld
Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás
A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.
