Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2016. Október 04. 14:24, kedd | Életmód
Forrás: rlm

Hangos mesekönyv készül látássérült gyerekeknek - adományokból

Hangos mesekönyv készül látássérült gyerekeknek - adományokból

A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című mesekönyv célja a gyermekek fogyatékosság és másság iránti érzékenységének korai fejlesztése.

A publikálás mögött álló NEO Magyar Segítőkutya Egyesület a 2015-ös kiadás után újabb küldetésbe kezdett, és közösségi gyűjtést kezdeményezett, hogy az érzékenyítő mesekönyv audionarrált változata a vak- és gyengénlátó személyek számára térítésmentesen legyen elérhető.

Az akadálymentesítésre az élet minden területén komoly hangsúlyt kell fektetni. A napjainkban jellemző kommunikációs sebesség megengedi, hogy az aktualitásokkal szemben naprakészek legyünk – de mi a helyzet azokkal a látássérült társainkkal, akik nem tudnak élni a száguldó kommunikáció előnyeivel?

Az infokommunikációs akadálymentesítés és esélyegyenlőség jegyében a NEO Magyar Segítőkutya Egyesület tagjai a Kuku és barátai című mesekönyv audionarrált verzióján dolgoznak. „A 44 oldalas könyv bemutatja a vakvezető, hallás- és mozgássérült, valamint személyi (autista) segítő és terápiás kutyák világát, illetve fogyatékossággal élő gazdáik mindennapjait. A hangos könyvvel a látássérült gyermekek illetve szülők is átélhetik az állatok és a mese jótékony hatását: olyan érzékeny jelenségekről kapnak reális képet, mint a fogyatékosság, segítőkutyák és az elfogadás – ez az élmény kihathat további életükre” – mondta el Loványi Eszter, a könyv szerzője.

Az audionarrált mesekönyv létrehozása mellett további cél, hogy az térítésmentesen elérhető legyen a vak- és gyengénlátók számára. Ezért a NEO Magyar Segítőkutya Egyesület közösségi gyűjtésbe kezdett az Adjuk össze! weboldalon. „A kitűzött célösszeg 160.000 forint, amelyet egy kilencvennapos kampányidőszak alatt szeretnénk elérni. Ha ez megvalósul, akkor – előzetes egyeztetés alapján – minden látássérült személynek térítésmentesen juttatjuk el az audionarrált mesekönyvet, illetve terápiás kutyával tartott foglalkozást és meseolvasást szervezünk olyan óvodás/kisiskolás csoportnak, ahova látássérült gyermekek járnak. Ezen felül minden adományozónkat megemlítünk a honlapunkon, valamint az öt legnagyobb összegű adománnyal segítő támogatónkat megajándékozzuk egy Kuku és barátai című mesekönyvvel és vendégül látjuk egy segítőkutya-képzésen” – osztotta meg Eszter.

A tervezett hangos könyvben a mese szövege mellett Jobbágy Bernadett audionarrátor ismerteti az illusztrációk által közvetített vizuális üzeneteket a látássérült gyermekeknek – Simon Tibor grafikus színes rajzai az ő hangján kelnek életre. A hanganyagot Mészáros Gabriella tapasztalati szakértő véleményezte felhasználói szempontból, és a könyv egyik szereplője, Gál Enikő is közreműködött a munkában.

Adjuk össze! közösségi adományozási felület: http://www.adjukossze.hu/kezdemenyezes/Kuku_es_baratai_a_latasserultekert

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:10, szombat | Életmód

Kecskesajtos kreáció lett idén a Balaton fagyija

A veszprémi Füge Fagyiudvar és Kávézó Mekkóstollak nevű, rozmaringos, sült- és sósmandulával, kecskesajtból készült kreációja nyerte az idei, 12. Balaton Fagyija 2025 versenyt

2025. Május 10. 08:59, szombat | Életmód

Gál Tibor lett 2025-ben a Borászok Borásza

Gál Tibor egri borász vehette át az idén a Borászok Borásza díjat péntek este Budapesten, a Sulyok Tamás köztársasági elnöke fővédnöksége mellett rendezett díjátadó gálán.

2025. Május 09. 07:22, péntek | Életmód

Az EP hozzájárult a farkasok védelmi státusának enyhítéséhez

2025. Május 09. 07:16, péntek | Életmód

XIV. Leó pápa - A békéről, a szinodális, hidakat építő, szegények mellett álló egyházról szólt az új katolikus egyházfő első b

A békéről, a szinodális, hidakat építő, szegények mellett álló egyházról szólt az új katolikus egyházfő megválasztása után, a vatikáni palota Szent Péter térre néző balkonjáról elmondott beszéde csütörtök este.