Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2018. Június 22. 10:06, péntek | Külföld
Forrás: mti

Halálos áldozatuk is van a lengyelországi viharoknak

Halálos áldozatuk is van a lengyelországi viharoknak

Egy ember életét vesztette, legalább tízen megsérültek, és mintegy 74 ezer háztartás maradt áram nélkül a Lengyelországon csütörtökön végigsöprő viharok következtében - jelentette péntek reggel a lengyel média.

Az előző napok kánikuláját felváltó viharok a csütörtöki nap folyamán és péntekre virradó éjjel zúdultak az országra. Varsóban és több más településen is homokviharhoz hasonló, hatalmas porfelhőket kavart a szél.

A széllökések sok helyen fákat döntöttek ki, faágakat törtek le, 291 épületet megrongáltak, háztetőket, villanyvezetékeket szakítottak le. A villámcsapások és vezetékszakadások miatt több helyen tűz ütött ki.

Az országos tűzoltóság szóvivője péntek reggel arról tájékoztatott, hogy a viharokban 10 ember megsérült, általában a letört faágak következtében. Több sajtóforrás egy halálos áldozatról is beszámolt.

A tűzoltókat országszerte több mint 4300 alkalommal riasztották. A viharok alatt több mint 330 ezer, péntek reggelre még több mint 74 ezer háztartás volt áram nélkül. A legtöbb áramkiesést (több mint 59 ezer háztartás) a fővárost is magában foglaló Mazóviai vajdaságban tartják számon - közölte a lengyel kormány biztonsági központja (RCB) honlapján.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:09, szombat | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump jó és produktív telefonbeszélgetést folytatott Volodimir Zelenszkijjel

Azt követően, hogy az ukrán törvényhozás jóváhagyta az Egyesült Államok és Ukrajna között létrejött, az ásványkincsekről szóló gazdasági megállapodást.

2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld

Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal

Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld

Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv

Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol

2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld

Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt

Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten