Hírek
2012. Május 14. 07:09, hétfő |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Ha kell, külföldre engedik Timosenkót

A kijevi kormány fontolóra veszi, hogy külföldre engedi gyógykezelésre a volt ukrán kormányfőt, ha orvosi szakvélemény szerint Julija Timosenko Ukrajnában nem juthat hozzá megfelelő gyógyterápiához.
Nikola Azarov miniszterelnök a Euronews tévé-csatornának vasárnap nyilatkozva hangoztatta, hogy ez csak abban az esetben lehetséges, ha az illetékes orvosi bizottságok arra a megállapításra jutnak, hogy Ukrajna területén nincs mód Timosenko megfelelő kezelésére. A kormány ebben az esetben emberiességi megfontolásokból megvizsgálja annak lehetőségét, hogy külföldre engedjék a beteget gyógyításának a folytatására.
Azarov felhívta a figyelmet arra, hogy ehhez viszont néhány jogszabályt meg kell változtatni, mert – mint hangoztatta – a volt kormányfőt nem politikai meggyőződéséért ítélték el, hanem hivatali visszaélés vádja alapján, amely szerint miniszterelnökként Ukrajnára nézve hátrányos gázszállítási szerződést írt alá Oroszországgal. Tavaly októberben ezért hét év szabadságvesztést szabtak ki rá.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 10. 09:09, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump jó és produktív telefonbeszélgetést folytatott Volodimir Zelenszkijjel
Azt követően, hogy az ukrán törvényhozás jóváhagyta az Egyesült Államok és Ukrajna között létrejött, az ásványkincsekről szóló gazdasági megállapodást.
2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld
Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal
Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.
2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld
Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv
Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol
2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld
Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt
Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten