Hírek
2011. Július 23. 07:41, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Gyorsított a Microsoft

A várakozásoknál jobb gyorsjelentést tett közzé a Microsoft, miután a nettó profit 5.87 milliárd dollárra emelkedett (69 cent részvényenként) az egy évvel korábbi 4.52 milliárd dolláros (51 cent részvényenként) értékről.
Az árbevétel 8 százalékkal 17.4 milliárd dollárra emelkedett az előző időszakhoz képest. Az elemzői konszenzus 59 centes részvényenkénti profit és 17.2 milliárd dolláros árbevétel volt.
A 30 százalékos megugrás az üzleti software-ek és a videojátékok/játék konzolok iránti megugró keresletnek volt köszönhető. A gyorsjelentés negatív momentuma volt, hogy az új Windows értékesítési volumene enyhén visszaesett. Mindazonáltal a gyorsjelentés kiemelkedőnek számít a statisztikailag amúgy is erős negyedéves beszámolók közül az Equilor elemzői szerint. A pozitív hírek ellenére a Microsoft papírjai nagyobb kilengéseket követően -0.4 százalékos mínuszban tartózkodtak a zárás utáni elektronikus kereskedésben.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld
Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis
Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.
2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld
KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció
Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen
Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -
2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban
A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.