Városlista
2025. május 9, péntek - Gergely

Hírek

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

Vasárnap azonban már jellemzően felhős idő valószínű, többfelé kell záporokra, zivatarokra számítani és csökken a csúcshőmérséklet, Sopron környékén csak 19-20 fok várható - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Pénteken a kevés gomoly- és fátyolfelhő mellett sok napsütés várható, a déli, délnyugati szél helyenként megélénkül. Délután 23 és 28 fok között alakul a hőmérséklet.

Szombaton is napos idő várható, a gomoly- és fátyolfelhők mellett is. Az északi megyékben délutántól kevés helyen zápor, esetleg egy-egy zivatar előfordulhat. A délnyugati szél megélénkül, néhol meg is erősödik. Hajnalban általában 10-16 fok valószínű, de északkeleten a hidegre hajlamos helyeken pár fokkal hűvösebb is lehet. Délutánra 25 és 31 fok közé melegszik fel a levegő.

Vasárnap általában felhős idő valószínű rövidebb napos időszakok mellett, a délnyugati, déli országrészben még sokat süthet a nap. Egyre többfelé alakulhatnak ki záporok, zivatarok, a déli megyékben kisebb a csapadék valószínűsége. A nyugati, délnyugati irányú szelet többfelé kísérhetik élénk, erős lökések, majd elkezd északnyugati irányba fordulni az áramlás és zivatarok idején viharos lökések is lehetnek. Hajnalban 10 és 17, délután többnyire 22 és 29 fok közötti értékek várhatók, de Sopron környékén csak 19-20 fok lesz.

Címkék: időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 09. 07:20, péntek | Belföld

Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Belföld

Molnár Karolina: újabb funkcióval bővült az EgészségAblak applikáció

Az online időpontfoglalásnál az applikáció a legkorábban elérhetőtől megmutatja a szabad időpontokat - jelentette be Molnár Karolina, a Belügyminisztérium (BM) stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkára szerdán Budapesten.

2025. Május 08. 05:00, csütörtök | Belföld

Cofidis-kutatás: a lakástulajdonosok harmada tervez felújítani idén

2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld

Árréskorlátozást vezetne be a kormány a háztartási cikkeket árusító boltokra

A kormány szerdán tárgyalhatja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az előterjesztést, amely árréskorlátozást vezetne be a háztartási cikkeket árusító boltokban május közepétől szeptember elejéig