Városlista
2025. június 1, vasárnap - Tünde

Hírek

2021. Október 07. 16:06, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Folyamatosan bővül Ausztrália és Magyarország gazdasági együttműködése

A nagy földrajzi távolság ellenére folyamatosan bővül a gazdasági együttműködés Magyarország és Ausztrália között - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán.

Szijjártó Péter közölte: a kereskedelmi forgalom 49 százalékkal nőtt, a Mol sorra nyeri a kőolajkészletezésre vonatkozó tendereket, valamint hamarosan a magyar élelmiszeripari termékek exportja is megindulhat a kontinensre.

A bejegyzés szerint Szijjártó Péter szerdán Párizsban egyeztetett Dan Tehan ausztrál kereskedelmi miniszterrel.

Azt írta, Magyarország támogatja az Európai Unió és Ausztrália közötti szabadkereskedelmi megállapodás létrehozását, így "sajnálattal vettük tudomásul a megállapodásról szóló tárgyalások elhalasztását az ausztrál-francia konfliktus miatt".

"Emellett Magyarország szintén támogatta Ausztrália jelöltjének megválasztását az OECD főtitkári pozíciójára, és kiállásunk Mathias Cormann mellett kifejezetten jó döntésnek bizonyult" - tette hozzá.

Szijjártó Péter közölte, az EXIM Bank 800 millió dolláros hitelkeretet hozott létre a magyar vállalatok ausztrál piacon történő sikeres megjelenéséhez, a Sydneyben létesülő magyar képviselet pedig tovább segíti majd a magyar vállalatok céljainak elérését Ausztráliában.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s

A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -

2025. Június 01. 08:20, vasárnap | Belföld

Vágujhelyi Ferenc: rekordot döntött az eSZJA

2025. Május 31. 13:00, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: a magyar oktatási eredmények meghaladják a világ elitklubjának átlagát

A magyar oktatási eredmények meghaladják az Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) átlagát, ami a világ elitklubja

2025. Május 30. 20:44, péntek | Belföld

NGM: a SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak

A SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak, áprilisban 14 százalékkal többet költöttek a kártyabirtokosok, mint egy évvel korábban - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken