Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2012. Március 18. 14:01, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Fizetni kell egyes bölcsődékben

Fizetni kell egyes bölcsődékben

Több fővárosi kerületben még nem döntötték el, hogy kell-e majd fizetni a bölcsődei gondozásért.

Több nagyvárosban, így Érden, Zalaegerszegen és Szolnokon már bevezették a gondozási díjat a városi fenntartású bölcsődékben. Az Inforádió összefoglalója.

Az Országgyűlés a múlt év végén fogadta el azt a törvényjavaslatot, amelynek része volt a gyermekvédelmi törvények módosítása is. A szabályozás lehetővé tette, hogy az étkezésért fizetendő díjon felül a fenntartó döntésétől függően a bölcsődei gondozásért is külön személyi térítési díjat állapítsanak meg.

Zalaegerszegen januártól, Szolnokon pedig februártól már kérnek gondozási díjat a városi bölcsődékben, az előbbi településen napi 240 forintot, az utóbbin 236 forintot.

Gödöllőn is fizetni kell, az önkormányzat három bölcsődét tart fenn - mondta Gémesi György polgármester. Hozzátette: ha ingyenes maradt volna az ellátás, akkor vándorlás indulhatott volna el a települések között, és előfordulhatott volna, hogy a helyi lakosoknak nem tudnak biztosítani férőhelyet. A bevétel a működési körülményeket javítja - emelte ki.

Legfeljebb havi tízezer forintos gondozási díjat kell majd fizetniük szeptembertől az érdi bölcsődések szüleinek, mert a megyei jogú város önkormányzata nem tudja tovább finanszírozni a két gyermekintézményt - mondta a település alpolgármestere, Segesdi János.

Várhatóan nem kell majd fizetni a bölcsődei szolgáltatásokért Kispesten - mondta a polgármester. Gajda Péter közölte: biztosítani tudják az öt intézmény működését.

A III. kerületben még nem döntöttek arról, hogy kell e majd fizetni a bölcsődei szolgáltatásokért a szülőknek. Gallóné Nagy Judit, a polgármesteri hivatal szociális szolgálatának főosztályvezetője szerint kezdeményezik a képviselő testületi ülésen, hogy jelképes összeggel támogassák a szülők a bölcsődéket.

Az InfoRádió megkeresésére az V. kerületben az közölték, hogy nem kérnek pénzt a bölcsődei szolgáltatásokért, a XI. kerületben pedig csak március közepén döntenek a kérdésről, de úgy tudjuk, hogy kezdeményezik a bölcsődei díjak bevezetését.

Megkerestük a II. kerületi önkormányzat szóvivőjét is. Balaton Balázs elmondta, hogy még nem döntöttek a kérdésről, még vizsgálják ennek lehetőségét.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld

NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást

Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld

Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt

A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.

2026. Április 11. 10:11, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Zelenszkíj vagy én?