Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2019. Május 06. 14:31, hétfő | Belföld
Forrás: mti/Fotó: NÉBIH

Felfüggesztettek egy húsüzemet - VIDEÓVAL

Felfüggesztettek egy húsüzemet - VIDEÓVAL

Felfüggesztette egy Baranya megyei húsüzem működését és a cég több mint huszonnyolc tonna termékét kivonta a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) - közölte a hatóság hétfőn az MTI-vel.

A Nébih honlapján is közzétett tájékoztatás szerint a vékényi cég tevékenységét jelöletlen, nem nyomon követhető, lejárt fogyaszthatósági, illetve minőségmegőrzési idejű termékek, valamint élelmiszer-higiéniai hiányosságok miatt függesztették fel.

Mint részletezték, erősen szennyezett volt a padozat, a fal, a mennyezet, az eszközök és a berendezések az üzem egész területén. A darabolásra használt helyiségben nem működtek az eszközfertőtlenítők. A vágóhíd szennyes-övezeti dolgozói részén még mumifikálódott békatetemeket is találtak - ismertette a tájékoztatás, amely arra is kitért, hogy a helyszíni vizsgálat hat leölt sertés eredetét nem tudta megállapítani.


A üzem egy másik, nem engedélyezett telephelyén mintegy 28,5 tonna jelöletlen, nem nyomon követhető, lejárt fogyaszthatósági és minőségmegőrzési idejű terméket talált a Nébih. A szakemberek ezeket azonnal kivonták a forgalomból, az állati eredetű termékek esetében azok megsemmisítését is elrendelték.

Az eljárás folyamatban van, az ügyben milliós nagyságrendű bírság várható - jelezte a hatóság, amely az érintett vállalkozás adatai mellett az ellenőrzésről készült felvételeket is közzétette a honlapján.

Címkék: hús, húsüzem, Nébih

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld

Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál

A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.

2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld

Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et

A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld

Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén

Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.

2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld

Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között

Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni