Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2011. December 31. 15:14, szombat | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

„Európa erősebb lesz, amikor maga mögött hagyja ezt az utat”

„Európa erősebb lesz, amikor maga mögött hagyja ezt az utat”

Az eddiginél szorosabb együttműködésre van szükség Európában az euró megerősítése érdekében – hangsúlyozza Angela Merkel német kancellár esti újévi beszédében, amelynek szövegét előre közzétette a kormány sajtó.

Angela Merkel az európai egységfolyamat történelmi jelentőségét kiemelve leszögezte: „A nehézségek ellenére nem szabad feledni, hogy Európa békés egyesülése történelmi ajándék.” Az integráció „több mint fél évszázada békét, szabadságot, igazságosságot, emberi jogokat és demokráciát” biztosít.

A német kancellár emlékeztetett rá, hogy az euró pontosan tíz éve jelent meg készpénz formájában. A közös pénz egyszerűbbé tette a mindennapokat, megerősítette a gazdaságot, és tompította a 2008-ban elmélyült válság hatásait. Most az euró megerősítése a legfőbb feladat. „Ez azonban csak akkor sikerülhet, ha Európa tanul a múlt hibáiból. Az egyik tanulság az, hogy a közös fizetőeszköz csak úgy lehet igazán sikeres, ha az eddiginél szorosabban működünk együtt Európában” – hangoztatta Angela Merkel.

Hozzátette: „Európát összekovácsolja a válság. A válságból kivezető út pedig még hosszú, és akadályok is nehezítik, de Európa erősebb lesz, amikor maga mögött hagyja ezt az utat, mint amikor megtette rajta az első lépéseket.” Angela Merkel előre rögzített beszédét szilveszter este sugározzák a németországi közszolgálati televíziók és rádiók.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:09, szombat | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump jó és produktív telefonbeszélgetést folytatott Volodimir Zelenszkijjel

Azt követően, hogy az ukrán törvényhozás jóváhagyta az Egyesült Államok és Ukrajna között létrejött, az ásványkincsekről szóló gazdasági megállapodást.

2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld

Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal

Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld

Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv

Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol

2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld

Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt

Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten