Hírek
2020. Június 23. 17:04, kedd |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Előzetes letartóztatásba helyezték az egyik legnagyobb német tőzsdei cég frissen távozott vezetőjét

A vállalati pénzügyi jelentés meghamisításának gyanúja miatt előzetes letartóztatásba helyezték az egyik legnagyobb német tőzsdei cég, a digitális fizetési megoldásokkal foglalkozó Wirecard frissen távozott vezetőjét
- közölte kedden a müncheni ügyészség. A frankfurti tőzsde DAX-30 indexében jegyzett társaság pénteken lemondott igazgatótanácsi elnöke a gyanú szerint más elkövetőkkel együtt nemlétező bevételekkel „felduzzasztotta” a mérleget, hogy „pénzügyileg erősebbnek, és a befektetők és ügyfelek számára vonzóbbnak tüntesse fel a vállalkozást” – áll az ügyészségi közleményben.
A vizsgálat legfőképpen egy fülöp-szigeteki bankoknál állítólagosan elhelyezett 1,9 milliárd eurós betét ügyére irányul – fejtették ki, rámutatva, hogy a vállalat nem sokkal a gyanúsított lemondása után, vasárnap hajnalban a részvényeseknek szóló rendkívüli tájékoztatójában azt írta, hogy a bankbetét „a legnagyobb valószínűség szerint nem létezik”.
A gyanúsított, Markus Braun 2002 óta dolgozott az 1999-ben alapított bajor pénzügyi technológiai (fintech) vállalkozásnál, amely 2018-ban került be a legnagyobb piaci tőkeértékű német részvénytársaságok DAX-30 indexébe.
Markus Braun hétfő este önként jelentkezett az ügyészségnél, miután elrendelték előzetes letartóztatását
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 10. 09:09, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump jó és produktív telefonbeszélgetést folytatott Volodimir Zelenszkijjel
Azt követően, hogy az ukrán törvényhozás jóváhagyta az Egyesült Államok és Ukrajna között létrejött, az ásványkincsekről szóló gazdasági megállapodást.
2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld
Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal
Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.
2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld
Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv
Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol
2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld
Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt
Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten