Hírek
2022. Március 04. 08:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek egy kegyetlen késelő gyilkost Gyulán
Tizennyolc év fegyházbüntetésre ítélt csütörtökön a Gyulai Törvényszék egy férfit, mert tavaly májusban késsel többször megszúrt egy másik férfit, aki ennek következtében meghalt. Az ítélet nem jogerős.
Az MTI-nek elküldött közleményben a bíróság a történtekről azt írta, a gyógyszert is fogyasztó elítélt kiskorú barátjával italozott és szórakozott, majd a hajnali órákban elmentek a lakóhelyére cigarettáért. A visszaúton a férfi minden előzmény nélkül odalépett egy éppen hazafelé tartó férfihoz, és az otthonában magához vett késsel többször megszúrta. A férfi a helyszínen életét vesztette.
Kiskorú barátja hívni akarta a mentőket, őt az elítélt az arcán sebezte meg a késsel, emiatt elmenekült a helyszínről.
Az elkövető ezután hazament és egy otthonról hozott talicskán elvitte a holttestet egy szemétgyűjtő konténer mellé, a testet a háztartási hulladék alá rejtette.
A törvényszék aljas indokból, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt mondta ki bűnösnek. A vádlott és védője a büntetés enyhítéséért fellebbezett, ezért az ítélet nem jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld
Változékony idő várható az új év első hétvégéjén
2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld
NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok
Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:
