Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2017. Június 13. 13:40, kedd | Belföld
Forrás: mti/Fotó: facebook.com/Hobo

Elhunyt a Hobo Blues Band egykori gitárosa

Elhunyt a Hobo Blues Band egykori gitárosa

Elhunyt Szénich János, a Hobo Blues Band, az EDDA, a Non-Stop, a Juventus egykori gitárosa. A zenész hétfőn 65 évesen, hosszan tartó betegség után halt meg.

A halálhírt Hobo (Földes László) tudatta közösségi oldalán.

Az énekesként és szerzőként is dolgozó Szénich János 1967 óta volt a pályán. 1973 és 1975 között a Szénich Trió, 1975-76-ban a Non-Stop, 1976-1978-ban pedig a Juventus együttes gitárosa volt.

Az 1978-ban megalakult Hobo Blues Bandbe egy évvel később csatlakozott Póka Egon basszusgitáros javaslatára. A HBB első ismertebb felállásában Hobo és Póka mellett Döme Dezső dobolt, Szénich János és Kőrös József gitározott, majd az addig vendégként fellépő énekes, Deák Bill Gyula is állandó tag lett. A zenekar számos sikeres koncertet adott a Budai Ifjúsági Parkban és vidéken, a svájci Krokus és az Omega előzenekaraként a Kisstadionban is fellépett. Az együttes 1980-ban játszott a Hajógyári-szigeten is a Fekete Bárányok koncerten.

A kétnyakú gitárjával és Nem bűn a lustaság feliratú pólójával ismertté vált Szénich János játszott a HBB első, 1980-ban megjelent albumán, a Középeurópai Hobo Blues-on, és szerepelt Szomjas György Kopaszkutya című, 1981-ben bemutatott filmjében is. Szénich János 1981-ben távozott a HBB-ből, majd 1985 tavaszán rövid ideig az EDDA Művekben tűnt fel. Az elmúlt három évtizedben külföldön, elsősorban Németországban és különböző hajókon zenélt.

A HBB korai korszakának másik gitárosa, Kőrös József, akivel Szénich János 1979-1981-ben együtt zenélt az együttesben, négy évvel ezelőtt, 60 évesen hunyt el tüdőembóliában.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld

Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis

Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.

2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld

KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció

Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen

Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -

2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld

Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban

A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.