Városlista
2026. július 9, csütörtök - Lukrécia

Hírek

2017. Március 26. 05:01, vasárnap | Külföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Életét vesztette egy magyar sziklamászó az erdélyi Kőköz szorosban

Életét vesztette egy magyar sziklamászó az erdélyi Kőköz szorosban

Magyarországi sziklamászó vesztette életét szombaton a Nagyenyed és Torockó közötti Kőköz szorosban - jelentette az Agerpres hírügynökség.

A 36 éves magyarországi férfi egy nagybányai társával mászott fel a Kőköz szoros egyik sziklafalára, amikor a baleset történt.

Luminita Prodan, a Fehér megyei rendőrkapitányság szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy a kora délutáni órákban jelentették a balesetet. A gyakorlott magyarországi sziklamászó valamiért kiakasztotta a biztosító kötelet, és mintegy negyven méter magasból lezuhant.

A román rohammentő szolgálat helikoptert küldött a helyszínre, de a férfi idő közben belehalt sérüléseibe.

A Kőköz-szorosban az Enyed patak több mint két kilométeren át halad 250 méter magasságú, sima felületű sziklafalak között. A szurdokon áthalad a Torockót Nagyenyeddel összekötő megyei út is.


Megjegyezték, hogy a repülőgépeken lévő levegő az átlagosnál sokkal szárazabb, a nyomás alatt lévő kabinban pedig olyan légnyomást tartanak fenn, amely a földön 2500 méter magasságban jellemző.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 08. 15:00, szerda | Külföld

Uniós biztos: az európai autóipar életveszélyben van

Az európai autóipar életveszélyben van, már nemcsak az autógyártók és a beszállítók, hanem a teljes ellátási lánc óriási nyomás alatt áll, és több millió munkahely jövője forog kockán

2026. Július 07. 15:00, kedd | Külföld

Ukrajnai háború - Donald Trump: folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról

Donald Trump amerikai elnök szerint folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról.