Hírek
2022. Június 22. 19:11, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok
Eladta a kocsit pedig nem is az övé volt

Sikkasztás miatt hat hónap, végrehajtásában 3 év 6 hónapra felfüggesztett börtönbüntetésre, és 100 ezer forint pénzbüntetésre ítélte a bíróság azt a különös visszaeső férfit, aki a rábízott kocsit jogtalanul eladta.
2020 júniusában a sértett értékesíteni kívánta a tulajdonát képező személykocsit. Az elkövető férfi jelentkezett nála azzal a szándékkal, hogy megvásárolná a járművet. Az eladó és a vádlott megállapodtak abban, hogy a vádlott elviszi a járművet egy autószerelőhöz, és amennyiben a kocsi működőképes, az adásvétel részleteit megbeszélik. A férfi a kocsit 2020. június 15-án egy tatabányai parkolóból elvitte, azonban az ellenértékét nem fizette meg és a 100 ezer forint értékű járművet sem szolgáltatta vissza, hanem azt eltulajdonította oly módon, hogy néhány napon belül egy ismeretlennek eladta.
A bíróság most ítélte el. Az elsőfokú ítélet jogerős, azt az ügyész, vádlott tudomásul vette.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 08:00, kedd | Belföld
KÖZGYŰLÉS ELŐTTI BESZÁMOLÓ
A képviselőtestület elfogadta a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetőjének 2024. évi beszámolóját.
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal
2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet
2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld
Hitelt kell felvennie a Fővárosnak
A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel