Hírek
2017. Június 12. 13:06, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Egy megyét kivéve visszakapta madárinfluenza-mentes státuszát Magyarország

A Nemzetközi Állatjárványügyi Hivatal (OIE) ajánlásai alapján - Bács-Kiskun megye kivételével - Magyarország valamennyi megyéje a madárinfluenza-betegségtől mentes státuszát visszakapta június 10-től
- közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) hétfőn az MTI megkeresésére. Így a múlt hét szombatjától kezdődően újra engedélyezte élőszárnyas és tojás importját hét magyar megyéből (Békés, Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Veszprém megyére érvényes a feloldás) az orosz szövetségi állategészségügyi és növényvédelmi szolgálat (Roszszelhoznadzor) - közölte a Kommerszant című orosz gazdasági napilap.
A szaktárca tájékoztatása szerint a partnerországoknak, köztük az Oroszországi Föderációnak is hivatalos csatornákon jelezte, hogy a jelzett időponttól kezdődően oldja fel az élőbaromfit és a keltetőtojást érintő átmeneti korlátozásokat. Az átmeneti korlátozások megszűntetéséről hivatalos értesítés is érkezett június 9-én - közölte az FM.
Hozzátették: mivel Bács-Kiskun megyében áprilisban is voltak kitörések, a megye az OIE ajánlásai alapján a fertőzött létesítmények végső fertőtlenítésétől (2017. május 24.) számított 3 hónap múlva, vagyis ez év augusztus 24-én kaphatja meg a betegségtől mentes státuszt. A partnerországok, például az Oroszországi Föderáció, várhatóan ez után oldják fel a Bács-Kiskun megyéből származó árura vonatkozó átmeneti korlátozásokat.
Így Bács-Kiskun megye kivételével valamennyi megyéből azonnali hatállyal megindulhatnak a szállítmányok - tájékoztatott a Földművelésügyi Minisztérium.
Az MTI korábbi információja szerint a Roszszelhoznadzor madárinfluenza miatt decembertől kezdett korlátozásokat bevezetni a magyar tojás és szárnyas ügyében. Az intézkedéseket az orosz hatóság februárra már az Európai Unió 15 tagállamára kiterjesztette.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld
Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis
Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.
2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld
KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció
Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen
Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -
2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban
A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.