Hírek
2018. Szeptember 28. 13:26, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egészségre káros müzlit hívott vissza az egyik áruházlánc

Bio paleo müzlit hívott vissza a dm Magyarország Kft., miután az üzletlánc önellenőrzése során a vizsgált termékben tropán-alkaloidokat fedeztek fel, amelyek átmeneti egészségkárosodáshoz vezethetnek,
látászavart, pupillatágulást, szájszárazságot és fáradékonyságot okozhatnak - közölte a dm a holnapján.
A közlemény szerint a tropán-alkaloidok természetes növényi alkotórészek, amelyek főként gyomnövényekben fordulnak elő. Mivel a bio gazdaságokban nem alkalmazhatók növényirtó szerek, a gabonatáblákon nincs kizárva a gyomnövények előfordulása.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a honlapján arról tájékoztatott, hogy az érintett terméket, az 500 gramm kiszerelésű, dmBio Paleo Müslit a BiologoN GmbH gyártja Ausztriában.
Kiemelték, a visszahívás a 2019. 05. 30-i minőségmegőrzési idővel bezárólag valamennyi gyártási tételre kiterjed.
A hatóság kéri, hogy a honlapon közzétett azonosító adatokkal ellátott terméket ne fogyasszák el.
A közlemény szerint a magyar forgalmazónál, azaz a dm üzletekben már eltávolították a polcokról ezt a fajta müzlit. Az üzletlánc pedig a honlapján közölte, hogy a már megvásárolt termékeket a dm üzletekben visszaveszik.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 08:00, kedd | Belföld
KÖZGYŰLÉS ELŐTTI BESZÁMOLÓ
A képviselőtestület elfogadta a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetőjének 2024. évi beszámolóját.
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal
2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet
2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld
Hitelt kell felvennie a Fővárosnak
A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel