Hírek
2012. Március 12. 07:01, hétfő |
Külföld
Forrás: OrientPress
Egész Európában folytatódik az influenzajárvány
Európában továbbra is nő az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók száma.
Három országban, Bulgáriában, Olaszországban és Spanyolországban már tetőzött a járvány - tájékoztatott közleményben az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat.
Az Európai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (ECDC) friss adatai szerint 14 ország számolt be országosan elterjed influenzajárványról. Magyarország mellett Ausztria, Szlovénia, Belgium, Észtország, Finnország, Franciaország, Görögország, Luxemburg, Hollandia, Norvégia, Portugália, Spanyolország és Svédország.
Három ország, Bulgária, Olaszország és Spanyolország ugyanakkor arról számol be, hogy náluk már két hete csökken a megbetegedések száma, így ezekben az országokban valószínűleg már túljutottak a járvány tetőzésén.
Hazánkban a bizonyítottan influenza okozta megbetegedések 91,4 százalékáért az influenza A vírus, a maradék 8,6 százalékért az influenza B vírus volt felelős - tájékoztatott az ÁNTSZ.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 14:00, kedd | Külföld
Orbán szövetségese ukrán zászló kitűzésével emlékezett meg a háború kitöréséről
Andrej Babis: az ukrán zászló kitűzésével emlékezik meg a cseh kormányhivatal az orosz agresszió kezdetéről
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.

