Városlista
2026. július 10, péntek - Amália

Hírek

2011. December 31. 06:42, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Döntött a kormány - milliárdokat kap a Malév

Döntött a kormány - milliárdokat kap a Malév

Újabb, ezúttal ötmilliárd forint tulajdonosi kölcsönt kap a Malév a kormány december 29-i határozata szerint. Legutóbb novemberben kapott tulajdonosi kölcsönt a Malév 4,2 milliárd forint összegben.

A Malév Magyar Légiközlekedési Zrt.-re a cég működõképességének biztosítása érdekében összesen 13,4 milliárd forintot költ az állam - derül ki egy csütörtök este napvilágot látott kormányhatározatból. A pénz forrása a 2011-es költségvetésben a rendkívüli kormányzati intézkedések cím lesz – írja a tőzsdefórum.hu.

A jogszabály szerint egyrészt a kabinet elrendelte, hogy a a légitársaság számára ötmilliárd forint értékű tulajdonosi kölcsönt folyósítson az MNV Zrt. azonnali határidõvel. Másrészt az állami tulajdoni részesedések növekedését eredményezõ kiadásokra 8,204 milliárd forint jut, míg további 196 milliót adnak tanácsadók, értékbecslõk és jogi képviselõk díjára. A kormányhatározat a közzétételt követõ napon, azaz pénteken lép hatályba.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: malév

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld

Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál

A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.

2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld

Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et

A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld

Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén

Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.

2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld

Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között

Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni