Hírek
2026. Február 14. 08:11, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter
Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.
Megállapodtak abban is, hogy egy esetleges kormányváltást követően újraépítik a magyar–lengyel politikai, gazdasági és kulturális kapcsolatokat, valamint új lendületet adnak a V4-együttműködésnek.
A felek támogatták Európa külső határainak megerősített védelmét, az európai versenyképesség javítását és a transzatlanti kapcsolatok erősítését. Magyar Péter közlése szerint hangsúlyozta: a Tisza Párt és a magyar társadalom többsége nem támogatja Ukrajna gyorsított európai uniós csatlakozását. Hozzátette: Donald Tusk jelezte, hogy Lengyelország a korrupció felszámolását követően támogatni fogja a Magyarországnak járó uniós források feloldását.
A találkozó végén Magyar Péter meghívta a lengyel miniszterelnököt Budapestre az 1956-os forradalom 70. évfordulójára, továbbá megállapodtak abban, hogy egy Tisza-kormány megalakulása esetén az első hivatalos külföldi út Varsóba vezetne.
A találkozóról Donald Tusk is bejegyzést tett közzé az X-en, amelyben úgy fogalmazott: „Vannak, akik Varsót akarták Budapestté tenni. Ma Budapest akar olyan lenni, mint Varsó.”
Mint ismert, a Tisza Párt és Donald Tusk pártja, a Polgári Platform egyaránt az Európai Néppárt tagja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld
A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
