Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2022. Október 17. 06:00, hétfő | Belföld
Forrás: OMSZ

Díjat vehetett át Berlinben az Országos Mentőszolgálat

Díjat vehetett át Berlinben az Országos Mentőszolgálat

Az Angels Kezdeményezés Nemzetközi Szervezet berlini díjátadóján Angels Díjat nyújtott át az Országos Mentőszolgálatnak a stroke-esetek korszerű és magas színvonalú ellátásáért.

A nemzetközi szakmai szervezet régiónként vizsgálta és értékelte a stroke-gyanús betegek helyszíni mentőellátását, illetve a kórházba szállítás megszervezését. Az OMSZ a szigorú protokollok szerint végrehajtott mentési beavatkozások alapján öt régióban arany, egy régióban, a Dél- Alföldi Régióban pedig gyémánt és platina fokozatú minősítést kapott. Évente mintegy 22 000 stroke-esethez riasztják a mentőket Magyarországon. Agyi érelzáródás esetén a gyógyulás meghatározó feltétele a tünetek korai felismerése, a megfelelő helyszíni ellátás és a gyors stroke centrumba szállítás - írja Facebook oldalán az OMSZ.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld

NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást

Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld

Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt

A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.

2026. Április 11. 10:11, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Zelenszkíj vagy én?