Hírek
2012. Január 04. 12:28, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Csúnyán beszakadt a forint - 320 felett a jegyzés, emelkednek az állampapírhozamok
Szakad a forint, az euróval szembeni jegyzés új történelmi mélypontot ütött meg, 320 forint fölé került, soha nem volt még ennyire gyenge a hazai deviza.
A nemzetközi hitelkeretről tervezett tárgyalások időzítésével és kimenetelével kapcsolatos bizonytalanság változatlanul nyomasztóan hat a forintra. A forint gyengülése miatt emelkednek a magyar állampapírhozamok. A 10 éves kötvényhozam már a 10,52 százalékon is volt ma reggel.
A félelmek azután erősödtek fel ismét, hogy a hitelminősítők szerint egyre nagyobb a kockázata annak, hogy Magyarország csődbe megy, ha nem tud megállapodni a valutaalappal. Az Európai Bizottság szóvívője tegnap azt mondta, hogy Brüsszel elvárja, hogy a magyar jegybank független maradjon és módosítsák a jegybanktörvényt. Szíjjártó Péter a miniszterelnök szóvívője tegnap azt mondta, hogy a kormány kész konzultálni az Európai Bizottsággal jegybankügyben. A brüsszeli szóvivő szerint a Bizottság megkapta a módosított jegybank törvény fordítását, és jelenleg azt vizsgálják, hogy a magyar szabályozás összhangban van-e az európai normákkal. Amíg ebben az ügyben nem születik döntés, egy új hitelkeretről szóló hivatalos tárgyalások nem indulhatnak el.
Médiaértesülések szerint a kormány a devizatartalékok egy részét az önkormányzatoktól átvett adósságok rendezésére, illetve gazdaságösztönzésre használná fel, a hírt azonban kormányoldalról cáfolták tegnap. Közben a svájci frankkal szemben már a 261-as szint fölött van az árfolyam. A forint zuhanása lerántotta a magyar tőzsdét is, a Bux több mint 1 százalékot vesztett és a blue chipek is mínuszban vannak, a legnagyobbat eddig az OTP zuhant.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
