Hírek
2011. Augusztus 10. 07:25, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Ócsára telepíthetik a bajba került devizahiteleseket

A Pest megyei Ócsát javasolja a szociális családiház-építési program első ütemének helyszíneként a Belügyminisztérium.
Ez azt jelenti, hogy ide építenék a fizetésképtelen lakáshitelesek házait, akik bérlőként vehetnék igénybe a házakat.
A kormany.hu-n olvasható közlemény szerint a Belügyminisztérium azt javasolja, hogy 1000 négyzetméteres telkeket jelöljenek ki, ahol biztosítani lehet a házikerti növénytermesztést. A tervezett ingatlanokban korszerű és energiatakarékos közműellátás lenne, amely biztosítaná az alacsony rezsiköltségeket. A program lehetővé tenné a közfoglalkoztatás és saját munka alkalmazását is. A kormány döntéséig a Belügyminisztérium nem kívánt a programról további részleteket közölni, mint ahogy Ócsa polgármestere is csak megerősítette a tervezet létét, de ő sem akart részletekbe bocsátkozni.
Péntektől egyébként a bajba került devizahitelesek igényelhetik bankjaiknál az árfolyamrögzítést, mintegy 3 évre. A korábban elfogadott jogszabály alapján ez 2014. december 31-ig a svájci frank alapú hitel esetében 180, az eurókölcsönnél 250, míg a japán jen alapú hitel esetében 2 forintos rögzített törlesztőrészletet jelentené. A kegyelmi állapot lejárta után viszont a különbözetet is fizetnie kell majd a hitelesnek, méghozzá kamatokkal együtt.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Hasznos és gyakorlati információkat ad a NAV a háromgyermekes anyák adókedvezményének érvényesítéséhez
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése
Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően