Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2017. Március 23. 07:29, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Csaknem 15 fokos hőmérséklet-különbséget is mértek az országban

Csaknem 15 fokos hőmérséklet-különbséget is mértek az országban

A melegrekord ugyan nem dőlt meg, de az ország északnyugati és délkeleti területei között csaknem 15 Celsius fokos hőmérséklet-különbséget mértek szerdán - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapján.

A különbség oka, hogy míg az ország nagy része fölé szinte zavartalan napsütés mellett meleg levegő áramlott dél felől, addig a tőlünk nyugatra húzódó frontrendszer hatására az Alpokalja és a Kisalföld térségébe hidegebb levegő érkezett, valamint be is felhősödött az ég.

A március 22-i maximumhőmérsékleti rekord 27 fok, amelyet 1974-ben Pátyodon mértek. Ettől csak 1,2 fokkal maradt el a szerdai legmagasabb hőmérséklet, amelyet Dombegyházán mértek - tették hozzá.

Az előrejelzés szerint csütörtökön délelőtt alapvetően napos idő várható, ugyanakkor főként az északi, északkeleti országrészben erőteljesebb lehet a gomolyfelhő-képződés, és ott helyenként zápor, esetleg egy-egy zivatar is előfordulhat. Több helyen megélénkül, a Dunántúl nyugati felén időnként meg is erősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet általában plusz 4-10, a legmagasabb 18-24 fok között valószínű.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld

Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis

Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.

2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld

KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció

Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen

Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -

2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld

Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban

A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.