Hírek
2015. Július 07. 07:17, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Csak januártól kell két különböző méretű kuka közül választani
A kormány rendeletében jövő január 1-jére halasztotta a szemétszállítóknak azt a kötelezettségét, hogy két űrméretű kukát ajánljanak fel az ügyfeleknek.
Eredetileg a jogszabály július 1-jétől lett volna hatályos, hétfőn azonban az új rendelet jelent meg a Magyar Közlönyben.
A kötelezően felajánlandó két kuka közül az egyik nem lehet nagyobb 80 literesnél. Ha viszont valaki egyedül használ egy ingatlant, akkor a választható kisebb kuka nem lehet nagyobb 60 liternél. Az egyedüli használatot az önkormányzat igazolja.
Januártól kell alkalmazni azt az előírást is, hogy a 80, illetve a 60 literesnél nagyobb kukát milyen feltétellel ajánlhatja fel a szemétszállító. Eszerint a gyűjtőedényt egyedi azonosító jellel kell ellátni, az ürítést pedig - az azonosító jel alapján - elektronikusan rögzíteni kell.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 08:26, vasárnap | Belföld
Operatív törzs: ahol riasztás van érvényben, ott aki teheti, ne induljon útnak
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg
2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
