Városlista
2026. május 26, kedd - Fülöp

Hírek

2012. Március 11. 14:05, vasárnap | Belföld
Forrás: STOP / MTI

Csak a tv-gyártás marad: 230 dolgozót bocsátanak el

Csak a tv-gyártás marad: 230 dolgozót bocsátanak el

Várhatóan 2-3 csoportban 230 munkavállalójától válik meg a Philips székesfehérvári gyára, az elbocsátások már megkezdődtek - közölte a vállalatcsoport regionális kommunikációs vezetője pénteken.

Blazsevácz Péter tájékoztatása szerint a cégcsoport - mint azt tavaly áprilisban nyilvánosságra is hozták - a Philips márkájú televíziók gyártásának megerősítésére közös vállalatot hozott létre a számítógép monitorokat már hasonló vegyes vállalatban gyártó TPV-vel.

Az együttműködés értelmében a székesfehérvári üzemben kizárólag tv-készülékeket állítanak majd elő, s egyes, jelenleg még ott készülő egyéb termékek - szájhigiéniai eszközök, borotvák, telefonkészülékek - végszerelését és csomagolását a Philips egy harmadik gyártóbázisára szervezi ki.

Arra, hogy a jövőben mekkora létszámmal dolgozik majd a székesfehérvári üzemBlazsevácz Péter egyelőre nem tudott válaszolni. Úgy vélte, hogy a létszámot minden esetben a piaci szükségletek határozzák meg. Az üzemben tavaly szeptemberben 750 fő dolgozott.

Az MTI úgy tudja, hogy az elbocsátások április közepére fejeződnek be.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld

Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése

A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.

2026. Május 26. 07:34, kedd | Belföld

Kelenföldi mozdonytűz - Mávinform: megindult a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon

Megindulhatott a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon, miután elvontatták a korábban kigyulladt és fennakadásokat okozó mozdonyt - közölte a Mávinform hétfő este a honlapján.

2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld

Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira

Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.