Városlista
2026. április 10, péntek - Zsolt

Hírek

2023. Március 27. 12:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti

BRFK: kilenc embert fogtak el Budapesten a hétvégi belvárosi razziában

BRFK: kilenc embert fogtak el Budapesten a hétvégi belvárosi razziában

A belvárosi kerületeket ellenőrizték a hétvégén a rendőrök, az akcióban kilenc embert fogtak el, tizenhármat előállítottak, hat szabálysértési feljelentést tettek és harminckét helyszíni bírságot szabtak ki.

Az akciót pénteken 19 órakor kezdték és szombat reggel 5 órakor fejezték be az V., a VI. és a VII. kerületben. A rendőrök és a tárhatóságok munkatársai 607 igazoltatást végeztek, 307 járművet ellenőriztek.

Az éjszaka során 35 taxit is ellenőriztek: öt jegyzőkönyvet vettek fel különféle szabálytalanságok miatt, illetve egy forgalmi engedélyt is, engedély nélküli átalakítás miatt.

Az akcióban egy embert egyedi azonosítójellel visszaélés, egy embert ittas vezetés miatt állítottak elő, hármat garázdaság miatt fogtak el.

Volt olyan igazoltatott, akit testi sértés miatt körözött a bíróság, két embert pedig szabálysértés miatt kerestek - tették hozzá.

Öt embert kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények, egyet lopás gyanúja miatt, további három embert mintavétel, illetve két embert engedély nélküli vezetés miatt állítottak elő.

Egyikük "kamudroggal" próbálhatott tévedésbe ejteni vásárlókat Erzsébetvárosban, ellene csalás vétség kísérletének gyanúja miatt indítottak eljárást - írták. Közölték azt is, hogy két, gyermekotthonból szökött fiatal miatt is intézkedtek.

Az ellenőrzések során a rendőrök négy emberhez hívtak mentőt, akik orvosi ellátásra szorultak - áll a közleményben.

Címkék: rendőrségi hír

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld

NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye

Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.

2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának

Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.

2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld

Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.