Hírek
2015. November 22. 05:00, vasárnap |
Külföld
Forrás: Markovics Annamária, az MTI tudósítója jelenti:
Bosznia-Hercegovinában, Horvátországban és Szlovéniában havazott
A szokatlanul meleg novemberi időjárás után szombaton jelentős lehűlés érte el Horvátországot, Szlovéniát és Bosznia-Hercegovinát, mindhárom országban havazott - számoltak be a térség hírportáljai az idei első hóról.
A Jutarnji List című zágrábi napilap a honlapján azt írta, hogy az ország belső részein 2-7 Celsius-fok volt szombaton, míg az Adriai-tenger partján 5-14 Celsius-fok. A horvát meteorológiai szolgálat jelentése szerint a Zágráb melletti Medvednica természetvédelmi terület legmagasabb csúcsán, a Sljemén, valamint a Fiumétől (Rijeka) 40 kilométerre északra fekvő Gorski kotaron kezdett havazni szombaton, később pedig az alacsonyabban fekvő helyeken, például Károlyvárosban (Karlovac) is hullani kezdett a hó.
Szlovéniában a meteorológiai szolgálat jelentése szerint az alacsonyabban fekvő helyeken reggelre akár 5-10 centiméteres hótakaró is várható, míg a hegyekben akár 40 centiméteren is megmaradhat a hó. Volt olyan országrész, ahol nyolc óra alatt 17 fokot esett a hőmérséklet.
Északnyugat-Boszniában jelenleg is szállingózik a hó, Banja Lukát 5-10 centiméteres hótakaró fedi - számolt be róla a Nezavisne Novine című boszniai napilap a honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld
Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal
Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.
2026. Január 10. 09:08, szombat | Külföld
Vitalij Klicsko felszólította a kijevieket, hogy aki tudja, hagyja el a fővárost
2026. Január 10. 09:03, szombat | Külföld
Az ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország Oresnyik rakétát vetett be
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország pénteken Oresnyik típusú rakétát vetett be, és közölte, hogy egy orosz drón megrongálta Katar nagykövetségének épületét Kijevben.
2026. Január 08. 07:36, csütörtök | Külföld
Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből
Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből, köztük az ENSZ legtöbb szakosított szervezetéből, bizottságából, testületéből. Erről Donald Trump amerikai elnök írt alá rendeletet szerdán.
