Hírek
2017. November 16. 18:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Borús, csapadékos idő várható a hétvégén
Borús, csapadékos idő várható a hétvégén - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez csütörtökön eljuttatott előrejelzéséből.
Pénteken túlnyomóan borult lesz az ég. Reggel még csak a Dunántúlon helyenként, majd napközben egyre többfelé, legkisebb eséllyel a Tiszántúlon alakulhat ki gyenge-közepes intenzitású eső. A Dunántúlon a szél is megélénkül. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 2-6 fok között lesz, a fagyzugos északkeleti területeken azonban akár mínusz 2 fokig is hűlhet a levegő. Napközben 4-10 fok lehet.
Szombaton eleinte többfelé, délután elszórtan, délen és keleten valószínű eső. A Dunántúlon időnként erős lehet a szél is. A leghidegebb órákban 1-6 fok lesz, a nappali maximumok 6-10 fok között alakulnak.
Vasárnap elszórtan valószínű eső, zápor, de - főként a hegyekben - hózápor is lehet. Emellett viszont mindenütt lehet némi napsütés. A főváros tágabb környezetében a szél is megerősödhet. A minimumhőmérséklet mínusz 3 és plusz 2 fok között valószínű, a legmagasabb hőmérséklet 5-9 fok között várható - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
