Városlista
2025. november 25, kedd - Katalin

Hírek

2019. Január 11. 13:30, péntek | Külföld
Forrás: mti

Bombafenyegetés miatt kiürítettek több bírósági épületet Németországban

Bombafenyegetés miatt kiürítettek több bírósági épületet Németországban

Az ismeretlen feladótól e-mailen érkezett fenyegetés miatt kiürítették a potsdami, a magdeburgi, az erfurti, a wiesbadeni és a kieli tartományi bíróság épületét.

A Rundfunk Berlin-Brandenburg (RBB) regionális közszolgálati médiatársaság jelentése szerint Potsdamban - Brandenburg tartomány fővárosában - egy egész épületegyüttest kellett kiüríteni, amelyben a tartományi bíróság mellett több további igazságszolgáltatási szerv működik. A helyszínt robbanószer keresésére kiképzett kutyákkal kutatják át a tűzszerészek.

Erfurtban már befejezték a kutatást, robbanószert nem találtak, a bírósági dolgozók hamarosan folytathatják munkájukat - áll az RBB délelőtti beszámolójában.

Hozzátették, hogy az utóbbi hetekben más bíróságokat is megfenyegettek robbantással, és ezek az esetek rendre vaklármának bizonyultak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 25. 06:51, kedd | Külföld

Telefonon beszélt egymással Donald Trump és Hszi Csin-ping

Az orosz-ukrán háborúról és kétoldalú kérdésekről is egyeztetett az amerikai és a kínai elnök hétfőn telefonon - ezt Donald Trump jelentette be a megbeszélést követően.

2025. November 24. 07:23, hétfő | Külföld

Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump

Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump amerikai elnök vasárnap, miközben Európát amiatt hibáztatta, hogy továbbra is kőolajat vásárol Oroszországtól.