Városlista
2025. május 11, vasárnap - Ferenc

Hírek

2014. November 14. 18:40, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Beutazási tilalom - Az amerikai nagykövetség nem kommentálja a kormánnyal folytatott kommunikációját

Beutazási tilalom - Az amerikai nagykövetség nem kommentálja a kormánnyal folytatott kommunikációját

Az Amerikai Egyesült Államok nem kommentálja a kormánnyal folytatott kommunikációját - tudatta a budapesti amerikai nagykövetség szóvivője pénteken az MTI-vel.

Elizabeth Webster azután nyilatkozott, hogy több kérdést kaptak arról a kormány.hu oldalon megtalálható dokumentumról, amelyet a nagykövetség adott át a kabinetnek. A diplomáciai képviselet a dokumentumban azt állítja, hogy 2012 februárja óta rendszeres kapcsolatban volt a magyar kormánnyal, és felsorolja, milyen megbeszéléseket folytatott a korrupciós aggodalmakról.
"Általában nem kommentáljuk a különböző kormányokkal és magánszemélyekkel folytatott, nem nyilvános kommunikációnkat. Amint azt korábban is jeleztük, az amerikai kormány szoros és folyamatos, több szinten zajló kapcsolatot tart a magyar kormánnyal, mindazon ügyek tekintetében, melyekben együttműködünk, beleértve a korrupció elleni harcot, és továbbra is szorosan együtt dolgozunk Magyarország kormányával mindezen ügyekben" - közölte Elizabeth Webster.

Címkék: beutazási tilalom

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld

Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis

Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.

2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld

KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció

Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen

Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -

2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld

Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban

A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.