Városlista
2025. október 11, szombat - Brigitta

Hírek

2018. Május 01. 17:29, kedd | Külföld
Forrás: mti

Berlin hazatelepítené azoknak a német nőknek a gyermekeit, akik az Iszlám Állam szolgálatába álltak

Berlin hazatelepítené azoknak a német nőknek a gyermekeit, akik az Iszlám Állam szolgálatába álltak

Az Iszlám Állam (IÁ) nevű terrorszervezet szolgálatába állt német nők gyermekeinek hazatelepítését tervezi a német kormány - írta a Bild című német lap kedden.

A hírszerző szolgálatok szerint legkevesebb 270 német állampolgárságú nő él gyerekekkel az IÁ ellenőrzése alatt álló iraki vagy szíriai területeken. A gyermekek nagyjából 50 százaléka már ott született, de így is német állampolgárok - írta a Bild egy belső kormányzati elemzésre hivatkozva.

A berlini vezetés tervei szerint valamennyi gyermeket hazaszállítják, és "deradikalizálják" rokonok és gyermekvédelmi intézmények segítségével. A háborús övezetekben átélt megrázkódtatások feldolgozásában és a beilleszkedésében pszichológusok is támogatják majd őket.

Az utóbbi években 980 német állampolgár vándorolt ki a Közel-Keletre, hogy csatlakozzon az IÁ-hoz. Egyharmaduk már visszatért Németországba, nagyjából 170-en pedig meghaltak a harcokban.

A szövetségi alkotmányvédelmi hivatal (BfV) vezetője, Hans-Georg Maassen tavaly több előadásában beszélt arról, hogy az IÁ-hoz csatlakozott német harcosok a terrorszervezet elleni műveletek miatt igyekeznek visszajuttatni családjukat. Ez nehéz feladat elé állítja a belső elhárításért felelős nemzetbiztonsági szolgálatot, mert az IÁ "agymosásán" - a szélsőséges iszlamizmus tanain - nevelkedett gyermekek és fiatalok is érkezhetnek Németországba, és kialakulhat egy "új dzsihadista nemzedék".

Címkék: iszlám állam, terror

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 11. 06:00, szombat | Külföld

Péntek délig visszavonul a megállapodás szerinti vonalakra az izraeli hadsereg Gázában

Izraeli idő szerint péntek délig visszavonul a tűzszüneti megállapodás első szakaszának megállapodása szerinti új vonalakra az izraeli hadsereg a Gázai övezetben - közölte a hadsereg.

2025. Október 09. 07:42, csütörtök | Külföld

Andrej Babis: az ANO kormánya a jövőben állami pénzből nem szállít fegyvereket Ukrajnának

Amennyiben az Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) tagja lesz a jövőbeni kormánynak, Csehország az állami költségvetésből már nem ad pénzt Ukrajnának fegyverekre

2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld

Vlagyimir Putyin: Oroszország meggyőző választ fog adni Európa militarizálódására

Oroszország válasza Európa militarizálódására nagyon meggyőző lesz - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szocsiban, a Valdaj nemzetközi vitaklub tanácskozásán.