Hírek
2018. Január 15. 14:58, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Belga vadászgépek orosz bombázókat fogtak be az Északi-tenger felett
Belga vadászgépek hétfő délelőtt befogtak két orosz bombázót az Északi-tenger felett, a hollandiai partok közelében - közölte a brüsszeli védelmi minisztérium.
A katonai légtérellenőrzés riasztását követően a Benelux-államok (Belgium, Hollandia és Luxemburg) légtérvédelmét jelenleg ellátó belga haderő két F-16-os vadászgépet küldött a florennes-i támaszpontról a két TU-160-as típusú orosz hadászati bombázó feltartóztatására.
A VRT flamand közszolgálati televízió arról számolt be, hogy a belga pilóták azonosítás után kiterelték az orosz gépeket a térségből, amelytől nyugatra a brit légierő Typhoon típusú harci gépei vették át a bombázók kíséretét.
Belgium múlt héten vette át Hollandiától a Benelux-államok légtérvédelmét, amelyet a tavalyi év eleje óta négyhavi váltásban közösen lát el a két ország.
A 11-13 ezer kilométeres hatósugarú Tupoljev 160-as bombázók atomfegyver szállítására is alkalmasak.
A NATO-tagországok harci repülői nem először indultak orosz gépek feltartóztatására, amióta az ukrán válság miatt feszültté vált a Nyugat és Moszkva kapcsolata. Oroszország az utóbbi években számos alkalommal megsértette Nagy-Britannia, Izland, Kanada és más államok légterét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld
Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal
Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.
2026. Január 10. 09:08, szombat | Külföld
Vitalij Klicsko felszólította a kijevieket, hogy aki tudja, hagyja el a fővárost
2026. Január 10. 09:03, szombat | Külföld
Az ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország Oresnyik rakétát vetett be
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország pénteken Oresnyik típusú rakétát vetett be, és közölte, hogy egy orosz drón megrongálta Katar nagykövetségének épületét Kijevben.
2026. Január 08. 07:36, csütörtök | Külföld
Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből
Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből, köztük az ENSZ legtöbb szakosított szervezetéből, bizottságából, testületéből. Erről Donald Trump amerikai elnök írt alá rendeletet szerdán.
