Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2015. Január 13. 08:01, kedd | Belföld
Forrás: Magyar Szociális Fórum - fotó: illusztráció

Az országban január 8-ig összesen 76-an fagytak meg eddig

Az országban január 8-ig összesen 76-an fagytak meg eddig

Magyarországon 11 nap alatt 31-en fagytak meg, és ezzel 76-ra emelkedett a fagyhalál áldozatainak száma október eleje óta – jelentette a Magyar Szociális Fórum kedden.

Október eleje és december 28. között 45-en, a december 29. és január 8. között eltelt 11 napban pedig 31-en szenvedtek fagyhalált. A legújabb 31 áldozat közül 14-en saját fűtetlen otthonukban hűltek ki, a szabad ég alatt tízen hunytak el, kórházba szállításuk közben, illetve utána pedig heten haltak meg, mert már nem tudtak rajtuk segíteni. A 31 megfagyott ember közül a legfiatalabb 41 éves, a legidősebb pedig 92 éves volt. Hét nő volt köztük.

A Magyar Szociális Fórum összesítéséből kitűnik, hogy a 2014. október eleje és 2015. január 8. között bekövetkezett rendkívüli kihűléses haláleset 76 áldozata közül 34-en a szabad ég alatt haltak meg, 26-an saját fűtetlen otthonukban, 16-an pedig kórházba szállításuk közben, illetve kórházba érkezésük után. Az elhunytak közül 13-an nők. A 76 megfagyott személy közül a legfiatalabb 36 éves volt, a legidősebb pedig 92.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg

2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország

A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.