Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2015. Július 11. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Az illegális bevándorlók döntő része nem politikai menekült

Az illegális bevándorlók döntő része nem politikai menekült

Az illegális bevándorlók döntő része nem politikai menekült a Fidesz szerint. A háborús politikai menekülteket, ahogyan eddig, úgy ezután is befogadja Magyarország.

Közölte a Fidesz-frakció, szerintük azonban az ide érkező illegális bevándorlók döntő része nem politikai menekült, hanem gazdasági bevándorló, akik visszaélnek az európai uniós menekültügyi és emberi jogi szabályokkal.
A kormánypárt azután juttatott el közleményt az MTI-hez, hogy Pardavi Márta, a Magyar Helsinki Bizottság társelnöke pénteken arról beszélt, nem gazdasági menekült, hanem háború vagy diktatúra elől menekül az országba érkező migránsok zöme.

A Fidesz-frakció reagálásában azt írta: Magyarországnak kötelessége megvédeni állampolgárait, valamint saját és így az EU schengeni határait.

"Az illegális bevándorlás törvénysértés, százezres nagyságban pedig elviselhetetlen teher is" az országnak - hangsúlyozták, hozzátéve: a bevándorláspárti civilekkel és a baloldali pártokkal ellentétben "a kormánypárt nem kívánja megvárni a válaszlépésekkel azt, hogy az illegális bevándorlók tömegei fegyveresen próbálkozzanak bejutni az országba". Álláspontjuk szerint a határzárra és a törvényi szigorításra már most szükség van.

Egyben kérték a kormányt, hogy ha kell, az uniós jogi fórumokon is védje meg a Magyarország védelme érdekében hozott intézkedéseket.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg

2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország

A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.