Hírek
2020. Május 06. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az idei volt az eddig mért két legmelegebb április egyike

Az idei volt az eddig mért két legmelegebb április egyike a világon az európai Copernicus éghajlatváltozási szolgálat (C3S) keddi közleménye szerint.
Áprilisban a levegő hőmérséklete globálisan 0,70 Celsius-fokkal volt magasabb az 1981 és 2010 közötti áprilisi átlagnál és statisztikailag jelentéktelen 0,01 Celsius-fokkal maradt el a 2016 áprilisában mért rekordértéktől - olvasható a szolgálat honlapján.
Európa nyugati részén több országban is jóval az átlag feletti, míg a kontinens északkeleti területein az átlag alatti hőmérsékletet mértek. Szibéria nagy részén, Grönland északi vidékén, az Antarktisz néhány területén és az alaszkai partoknál az átlagnál sokkal melegebb volt idén áprilisban.
Mexikóban, Afrika középső és északnyugati területein, valamint Nyugat-Ausztráliában jóval az átlag fölötti hőmérsékletet mértek.
Az áltagnál jelentősen hidegebb volt Kanada középső vidékén, míg Dél- és Délkelet-Ázsia egyes területein a szokásosnál kicsit hűvösebbet mértek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 10. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ
Szerbia példája jól mutatja, hogy óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ, főleg, hogyha az Horvátországból érkezik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.
2025. Október 10. 07:31, péntek | Belföld
Enyhe, de szeles idő várható a hétvégén
Felhős idő várható a hétvégén több-kevesebb napsütéssel, a hőmérséklet csúcsértéke 20 Celsius-fok körül alakul, kisebb eső előfordulhat -
2025. Október 10. 07:28, péntek | Belföld
Orbán Viktor hadgyakorlaton vett részt
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön a Mezőkövesdi Klementina - volt katonai - Repülőtéren részt vett az \"Adaptive Hussars 25\" hadgyakorlat egyik mozzanatán - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld
Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?
- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá