Hírek
2022. Március 07. 08:05, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Az idegenrendészet megnövelt létszámmal segíti a menekülőket

Az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság megnövelt létszámmal továbbra is jelen van a pályaudvarokon, az első vonat érkezésétől az utolsóig.
A főigazgatóság az MTI-hez vasárnap eljuttatott közleményében azt írta, a helyszínen a társszervekkel együttműködve segítik az ukrajnai háború elől menekülők informálását, koordinálását és minden egyéb szükséges feladatot ellátnak. A gyűjtőpontokon továbbra is éjjel-nappal jelen vannak annak érdekében, hogy a kérelem benyújtásának gördülékenységét biztosítsák az Ukrajna felől az országba érkezést követően.
A főigazgatóság az orosz-ukrán konfliktus kezdetétől vasárnap délig 1026 menedékeskénti elismerés iránti kérelmet regisztrált - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 08:00, kedd | Belföld
KÖZGYŰLÉS ELŐTTI BESZÁMOLÓ
A képviselőtestület elfogadta a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetőjének 2024. évi beszámolóját.
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal
2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet
2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld
Hitelt kell felvennie a Fővárosnak
A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel