Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2012. Május 10. 07:21, csütörtök | Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online

Az éllovas füvet nyírt, oda a rózsaszínű trikó

Az éllovas füvet nyírt, oda a rózsaszínű trikó

A Garmin-Barracuda nyerte meg a csapatidőfutamot a Giro d’Italia 4. szakaszát, összetettben pedig az amerikai székhelyű csapat kerékpárosa, a litván Ramunas Navardauskas állt az élre.

A keddi szünnapon a mezőny Dániából „áttelepült” Olaszországba, ahol a 33.2 km-es veronai csapatidőfutammal folytatódott a verseny. Sokáig a Katyusa állt az élen a legjobb idővel, ám a Garmin-Barracuda 5 másodperccel végül jobbnak bizonyult nála.

Az összetettben élen álló Taylor Phinney csapata, a BMC csak a 10. időt futotta, 31 másodperces hátránnyal, így a 21 éves amerikai elveszítette a rózsaszínű trikót. Ehhez ő is nagy mértékben hozzájárult, ugyanis egyszer úgy letért az útról, hogy jó adag füvet lenyírt a pedáljával.

Az összetett első négy helyén garminos kerekes található, közülük is a litván Ramunas Navardauskas áll a legjobban, őt 10 másodperces hátránnyal Tyler Farrar és Robert Hunter követi, Ryder Hesjedal a negyedik, Phinney pedig az ötödik helyig esett vissza.

„Rossz napot fogtam ki, a csapat tagjainak többször is be kellett várniuk, köszönettel tartozom nekik. Szerencsére ma nem estem el” – mondta Phinney, aki a 3. etap hajrájában nagyot bukott.

Navardauskas érthetően nagyon boldog volt célba érkezésük után.

„Gondoltunk rá, hogy nyerhetünk ma, személy szerint viszont nem voltam benne biztos, hogy tartani tudom a tempót a srácokkal. Nagyon erősek voltak ma, mindenki nagyszerű munkát végzett. Örülök, hogy velük tudtam maradni, mivel az utolsó tíz kilométerre már nagyon elfáradtam. Nagy dolog, hogy ezt a trikót viselhetem” – mondta a rózsaszínbe öltöző litván.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:11, szombat | Sport

Marco Rossi 2030 nyaráig hosszabbított

A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.

2025. Május 09. 07:25, péntek | Sport

Tyson Fury korábbi világbajnok ökölvívó Budapestre látogat

Tyson Fury korábbi nehézsúlyú világbajnok ökölvívó pénteken Budapestre látogat, és a helyszínen tekinti meg féltestvérei, Thomas és Roman Fury mérkőzéseit.

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Sport

Férfi kézilabda Eb-selejtező - Szlovákiai győzelmével kijutott a tornára a magyar válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott kijutott a jövő januári Európa-bajnokságra, mivel 39-24-re nyert Szlovákia vendégeként a selejtezősorozat ötödik fordulójában, szerdán Galgócon.

2025. Május 05. 07:57, hétfő | Sport

Több mint 12 ezren futottak a Futókörök Napján

Több mint 12 ezren futottak a vasárnap ötödik alkalommal megrendezett Futókörök Napján, melynek keretében 21 helyszínen húzhattak futócipőt az érdeklődők.