Városlista
2025. október 11, szombat - Brigitta

Hírek

2017. Június 08. 12:59, csütörtök | Sport
Forrás: mti

Az asztalitenisz a világon legelterjedtebb sportága lett

Az asztalitenisz a világon legelterjedtebb sportága lett

A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) lett az első sportági világszervezet, amelynek tagja a Föld mind a 226 országa.

Az ITTF csütörtöki tájékoztatása szerint a névsor négy új tagország felvételével vált teljessé, miután a közgyűlés elfogadta a Bahama-szigetek, a Zöld-foki Köztársaság, Eritrea és Bissau Guinea jelentkezését.

Thomas Weikert ITTF-elnök, aki Bissau Guineában jelen volt a nyugat-afrikai ország sportági szövetségének megalakulásánál, közölte: a kis országok csatlakozása a világszövetség 1999-ben indult fejlesztési programjának köszönhető.

Az új tagszervezetek - szponzorok bevonásával - 30 ezer dolláros indulási támogatást kapnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 11. 06:00, szombat | Sport

Magyar-örmény - Rossi még egy támadó posztról nem döntött

Marco Rossi szövetségi kapitány még egy támadó pozícióról nem döntött a magyar labdarúgó-válogatott összeállításával kapcsolatban a szombati, örmények elleni világbajnoki selejtezőmérkőzés előtt.

2025. Október 10. 07:30, péntek | Sport

Férfi kézilabda BL - A Veszprém végig vezetve nyert a Kielce ellen

A Veszprém házigazdaként 35-33-ra legyőzte a lengyel Kielcét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, csütörtökön.

2025. Október 09. 07:34, csütörtök | Sport

A Pro Recco legyőzésével újra a Ferencvárosé a trófea

2025. Október 08. 07:45, szerda | Sport

Magyar-örmény - Tóth Balázs: ha a vb-ről álmodozunk, akkor nyernünk kell szombaton

Tóth Balázs, a magyar labdarúgó-válogatott kapusa szerint ha a csapat a világbajnoki szereplésről álmodozik, elengedhetetlen, hogy szombaton hazai pályán legyőzze az örmény együttest.