Hírek
2020. Június 20. 15:10, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: zoobudapest.hu
Az állatházakat is megnyitja a budapesti állatkert

Szombattól már nemcsak a szabadtéri bemutatóhelyek, hanem az állatházak is látogathatók a budapesti állatkertben.
Bizonyos megelőző intézkedések még ezután is életben maradnak, de a legtöbb állatkerti szolgáltatás újra a járvány előtti rendnek megfelelően vehető igénybe.
Az eddig zárva tartott állatházak mellett más beltéri bemutatóhelyek is megnyílnak június 20-tól. Újra lehet csoportosan látogatni az intézményt, így ismét igénybe lehet venni az erre vonatkozó kedvezményeket is. Bizonyos intézkedések elővigyázatosságból egy darabig még érvényben maradnak - közölte a Fővárosi Állat- és Növénykert pénteken az MTI-vel.
Most szombattól újra kinyit a Pálmaház, az Akvárium, a Krokodilház, az Ausztrálház, a Vombatház, az ausztrál ösvényhez tartozó beltéri bemutatóhely, a Xántus-ház, a Vízparti élet háza, az India-ház, a Mérgesház, a Szavannaház, az Emberszabásúak háza, valamint a Nagyszikla belsejében található Varázshegy. Zárva lesznek viszont azok a belső terek, amelyek a nyári időszakban máskor is zárva tartanak és egyelőre még nem nyitnak ki a Holnemvolt Vár bemutatóterei sem, ott ugyanis a megnyitás óta eltelt időszakra vonatkozó minőségbiztosítási felülvizsgálat zajlik.
A vonatkozó jogszabályok rendelkezései szerint már csak az ajándékboltban kötelező a szájat és az orrot is eltakaró eszköz, például maszk, sál vagy kendő viselése. Az állatkert azonban azt javasolja, hogy aki teheti, az állatházakban is viseljen maszkot.
Bizonyos elővigyázatossági intézkedések egy darabig még fennmaradnak. Továbbra is elmaradnak a látványetetések, állattréningek és a többi olyan közönségprogram, amely nagyobb számú látogatót koncentrál egy időben ugyanazon állat kifutójához. Az ilyen típusú programok újraindításáról a mostani hétvége tapasztalatai alapján dönt az állatkert vezetése.
Az állatkert munkatársai folyamatosan figyelemmel kísérik az esetleges torlódások kialakulását, különösen az állatházakban, így előfordulhat, hogy bizonyos helyeken a belépésre egy kicsit várni kell.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld
Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis
Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.
2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld
KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció
Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen
Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -
2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban
A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.