Hírek
2017. Szeptember 06. 07:26, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI
Az Adriára utazók miatt jelentősen emelkedett a letenyei határátkelők forgalma

A három nyári hónapban csaknem 20 százalékkal, az év első nyolc hónapját tekintve pedig több mint 40 százalékkal nőtt a letenyei magyar-horvát határátkelők forgalma, elsősorban az Adriára utazó turisták miatt.
A Zala Megyei Rendőr-főkapitányság által az MTI kérésére összeállított adatokból kiderül: a három nyári hónapban 2 millió 700 ezer utazó vette igénybe ki- vagy belépéskor a letenyei autópálya- vagy közúti határátkelőt. Ez a szám csaknem 20 százalékkal haladja meg a tavalyi időszak hasonló adatát, amikor összesen 2 millió 263 ezer utas fordult meg a két átkelő valamelyikén.
Tavaly az év első nyolc hónapjában összesen 2 millió 227 ezer utas jelentkezett ki- vagy belépésre Letenyén, közülük 1 millió 894 ezer volt a külföldi. Idén, ugyanebben az időszakban 40 százalékot meghaladóan, több mint egymillióval több, összesen 3 millió 224 ezer utazót regisztráltak, közülük 2 millió 284 ezer külföldit.
A magyarokon kívül a két letenyei határátkelőhelyen a legtöbb utas Szlovákiából, Lengyelországból, Csehországból, Horvátországból, Ukrajnából, a Koreai Köztársaságból, Romániából, Németországból és Szlovéniából érkezett.
A korábbi évekhez hasonlóan idén is szombatonként vették igénybe leginkább az átkelőket a turisták - előfordult olyan szombat, amikor az átlépők száma meghaladta a 100 ezret -, de egyre inkább megfigyelhető, hogy hétköznapokon is növekszik az utasforgalom. Az utazók számának jelentős emelkedése miatt a mostani nyári hónapokban többször alakult ki egy órát meghaladó várakozási idő, amit a rendőrség plusz sávok megnyitásával vagy a forgalom átterelésével tudott kezelni - közölte a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 08:00, kedd | Belföld
KÖZGYŰLÉS ELŐTTI BESZÁMOLÓ
A képviselőtestület elfogadta a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetőjének 2024. évi beszámolóját.
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal
2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet
2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld
Hitelt kell felvennie a Fővárosnak
A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel