Hírek
2012. Március 05. 07:21, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Az A vitamin szedése csökkentheti a melanóma kialakulásának kockázatát?
Azok az emberek, akik A vitamint szednek, kisebb eséllyel lesznek melanomások - írja egy új tanulmány.
Az A vitamin egy összetevője, a retinol védelmet nyújthat a halálos bőrrák ellen, ugyanakkor túl nagy mennyiség bevétele mellékhatásokat idézhet elő, mondják a kutatók.
Arra jöttünk rá, hogy az A vitamin nagyobb védelmet nyújthat, mint egy multivitamin - mondta a kutatás vezetője Dr. Maryam Asgari, californiai bőrgyógyász. Ugyanakkor egyelőre nem tanácsolom az embereknek, hogy azért szedjék a vitamint, hogy elkerüljék a melanóma kialakulását - tette hozzá.
Ahhoz, hogy valóban javasolni tudjuk ezt, kísérleteket kellene végeznünk. Több adatra lenne szükségünk ahhoz, hogy valóban alá tudjuk támasztani a vitamin jótékony hatását - vélekedett az orvos. Erről a HealthDay számolt be.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld
A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
