Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2019. Február 18. 07:31, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Átalakulóban van a jegyértékesítés a MÁV-nál

Átalakulóban van a jegyértékesítés a MÁV-nál

Egyre nagyobb teret nyernek az új értékesítési csatornák a vasútijegy-eladásokban – derül ki abból az adatsorból, amit a MÁV állított össze a Világgazdaság kérésére.

A gazdasági napilap hétfői számában megjelent cikk szerint az automatás vásárlások aránya a teljes belföldi értékesítésen belül 2013-ról 2018-ra 1,6-ról 14,4 százalékra nőtt. Ugyanezen időszakban az online forgalom 1,1 százalékról 5,1-re bővült. Ezzel ellentétes trend figyelhető meg a pénztári jegykiadásnál: ez 2013-ban csaknem a teljes értékesítést lefedte (92 százalék), tavaly viszont már csak 75 százalékos részt mondhatott magáénak. A pénztárak keresettsége főképp az automaták rendszerbe állítása miatt esett vissza. Éves bázison az internetes felület mutatta a legnagyobb ugrást, amely a 2017-es három százalék alatti volumen után az előző évben már öt százalék feletti rátát ért el. A vonatokon történő jegyvásárlás viszont stagnál, aránya rendre öt százalék környékén alakul.

A cikk ismerteti azt is, hogy tavaly csaknem 142 milliószor választották a vasutat, a MÁV árbevétele pedig alulról súrolta a 49 milliárd forintot.

Címkék: jegy, máv, vasút, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld

Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis

Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.

2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld

KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció

Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen

Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -

2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld

Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban

A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.