Városlista
2025. október 10, péntek - Gedeon

Hírek

2021. Február 02. 06:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Áremelésre kényszerülnek a tojástermelők

Áremelésre kényszerülnek a tojástermelők

A héjas étkezési tojások átadási árainak emelését kezdeményezik kereskedelmi partnereiknél a Baromfi Termék Tanácsba tömörült tojástermelő vállalkozások a takarmányok és a takarmány-alapanyagok drágulása miatt

- tájékoztatta az MTI-t a Tojásszövetség hétfőn. A közleményben az Agrárgazdasági Kutatóintézet adataira hivatkozva kiemelték: a gabonafélék 25-30 százalékkal drágultak az elmúlt fél évben, a takarmánykukorica ára 2021 januárjának második hetében már meghaladta a tonnánkénti 60 ezer forintot. Hasonlóan alakulnak a kész takarmányok árai is - tették hozzá.

A szövetség szerint az előrejelzések alapján várhatóan az áremelkedés folytatódik, így a kész takarmányoknál az idei év első felében további 10 százalékos drágulás várható.

A gazdálkodók szerint az átadási árak emelésének nem kell szükségszerűen megjelennie a fogyasztói árakban, mert azok nagymértékben függnek a kereskedők árképzési gyakorlatától is.

Címkék: ár, áremelkedés, tojás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 10. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ

Szerbia példája jól mutatja, hogy óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ, főleg, hogyha az Horvátországból érkezik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.

2025. Október 10. 07:31, péntek | Belföld

Enyhe, de szeles idő várható a hétvégén

Felhős idő várható a hétvégén több-kevesebb napsütéssel, a hőmérséklet csúcsértéke 20 Celsius-fok körül alakul, kisebb eső előfordulhat -

2025. Október 10. 07:28, péntek | Belföld

Orbán Viktor hadgyakorlaton vett részt

Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön a Mezőkövesdi Klementina - volt katonai - Repülőtéren részt vett az \"Adaptive Hussars 25\" hadgyakorlat egyik mozzanatán - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld

Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?

- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá