Hírek
2011. November 18. 14:11, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Antibiotikumok - tények és tévhitek

A Health Protection Agency felmérése szerint az átlagemberek negyede még mindig azt hiszi, hogy antibiotikumokkal a megfázás és a nátha minden fajtája tökéletesen kezelhető.
Ezzel szemben az igazság az, hogy ezekkel a szerekkel nem pusztíthatóak el azok a vírusok, amelyek a legtöbb légúti megbetegedésért felelősek.
A felmérést a szakemberek Angliában végezték el. Az eredmények lesújtóak voltak: az 1800 megkérdezett ember tizede mindig megtartja azokat az antibiotikumokat, amelyeket egy kúra során nem használ fel, és ha esetleg megfázik, orvosi rendelvény nélkül gyógyítja velük saját magát és családját - írja a BBC.
A szakértők szerint ugyanakkor ez a magatartás fölösleges és veszélyes is. Fölösleges abból a szempontból, hogy ezek a gyógyszerek sem képesek minden olyan kórokozót elpusztítani, amelyek megfázást okozhatnak - a vírusokkal szemben például, amelyek a légúti megbetegedések nagy hányadát okozzák, teljesen hatástalanok.
Ráadásul az antibiotikumok indokolatlan szedése gyógyszer rezisztencia kialakulásához is vezethet, ami beláthatatlan következményekkel járhat. Jelenleg ugyanis sok betegség csakis ezekkel a szerekkel gyógyítható, ha azonban az emberek és a kórokozók többsége immúnissá válik velük szemben, akkor gyógyír híján akár hatalmas világjárványok is kitörhetnek.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld
Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis
Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.
2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld
KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció
Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen
Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -
2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban
A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.