Hírek
2018. Augusztus 21. 11:58, kedd |
Külföld
Forrás: mti - Fotó: illusztráció - pixabay
Aligátor végzett egy kutyáját védelmező nővel

Aligátor végzett egy kutyáját védelmező nővel Dél-Karolina partjainál.
A 45 éves Cassandra Cline-t hétfőn a Hilton Head Island üdülőszigeten lévő golfpálya mellett érte halálos aligátortámadás kutyasétáltatás közben.
"A lagúna közelében járt a kutyájával, amikor az aligátor kijött a vízből és a collie-ra támadt. A nő próbálta megmenteni kedvencét, egy karbantartó munkás sietett a segítségére. Miközben a kutyát mentették, az aligátor végül a vízbe rángatta a nőt" - mondta el David Lucas, a dél-karolinai természetvédelmi hatóság szóvivője.
Később megtalálták és lelőtték a 2,5 méteres állatot.
"Ha egy aligátor agresszív viselkedéséről vagy támadásáról érkezik jelentés, akkor az általános gyakorlat szerint le kell ölni az állatot - fejtette ki Robert McCollough, a hatóság munkatársa.
Hozzátette: eltart még egy ideig, amíg a hatóságok megállapítják, hogy a hétfőn kilőtt állat tényleg Cline gyilkosa.
Lucas szerint az aligátor nagyon ritkán támad emberre. 1976 óta mindössze 20 eset fordult elő Dél-Karolinában, de 2016-ig egyik sem volt halálos kimenetelű. 2016-ban egy 90 éves nőt találtak holtan egy tóban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 10. 09:09, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump jó és produktív telefonbeszélgetést folytatott Volodimir Zelenszkijjel
Azt követően, hogy az ukrán törvényhozás jóváhagyta az Egyesült Államok és Ukrajna között létrejött, az ásványkincsekről szóló gazdasági megállapodást.
2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld
Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal
Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.
2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld
Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv
Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol
2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld
Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt
Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten